Vstupenky

YITF CAMP

18 – 25 AUGUST 2024

The Legits Blast BanskÁ Bystrica

Príď oslaviť hip hopovú kultúru s tanečníkmi a návštevníkmi z viac ako 80 krajín sveta na 14. ročník jedinečného festivalu The Legits Blast. Môžeš sa tešiť na top tanečníkov sveta a ich vzájomné battle na prestížnej súťaži Outbreak Europe, tanečné a umelecké workshopy Youth is the Future, tučné koncerty a párty so svetovými DJs, nezameniteľný vibe a omnoho viac.

2024 Predbežný Program

SUNDAY – AUGUST 18

Hotel Šachtička ***
Check-in
Opening ceremony
Welcome dinner

MONDAY – AUGUST 19

Hotel Šachtička ***
Breakfast
Workshops
Lunch
Workshops
Stretching session
Dinner
Discussions

TUESDAY – AUGUST 20

Hotel Šachtička ***
Breakfast
Workshops
Lunch
Workshops
Stretching session
Dinner
Movie screening

WEDNESDAY – AUGUST 21

Hotel Šachtička ***
Breakfast
Workshops
Lunch
Workshops
Stretching session
Dinner
Jam / Party

THURSDAY – AUGUST 22

Hotel Šachtička ***
Breakfast
Workshops
Lunch
Closing ceremony

TBA
Outbreak Europe Workshops

SLOVAK NATIONAL UPRISING SQUARE (SNP Main Square)
Power Moves prelims
Power Moves Top 4 to finals 

FOOTWORK prelims
FOOTWORK 7toSmoke
Cyphers
7toDrink

TBA
Pre-party

FRIDAY – AUG 23

EUROPA SHOPPING CENTER & MINISTRY OF FUN, Na Troskách 25

Prelims 2vs2 Breaking, 1vs1 Breaking, 1vs1 B-Girl, 1vs1 Kid, Cypher King
Cyphers

TBA
Pre-party

SATURDAY – AUG 24

EUROPA SHOPPING CENTER & MINISTRY OF FUN, Na Troskách 25 
TOP X to Finals 2vs2 Breaking, 1vs1 Breaking, 1vs1 B-Girl, 1vs1 Kid, Cypher King
Cyphers
Awards ceremony
Party & Concerts

SUNDAY – AUG 25

TBA
Rep Your Country
Shuttle Buses to Vienna airport
Afterparty

MONDAY – AUG 26

Shuttle Buses to Vienna airport

2024 Súťažné Kategórie

2vs2 Breaking
1vs1 Breaking
1vs1 B-Girl
1vs1 Kid
1vs1 Footwork
1vs1 Power move
7toDrink
Cypher King
REP YOUR COUNTRY

* registration for battles not started yet

2024 Lineup - Hudobní hostia

BIO

Už viac ako 15 rokov sa Fusik z južnej Floridy venuje tvorbe a hraniu hudby plnej energických “grooves”, funku, soulu, latina a psychedelického rocku, ktoré udržujú ich publikum v pohybe.

Kapelu tvorí 6 úžasných hudobníkov a umelcov, počnúc Felixom, ktorý je bubeníkom, J (Jason Spencer), bas gitarista a vokalista, Sanchez, gitarista a spevák, Chip, organista a klávesista, Quinto, zodpovedným za perkusie, a Bob, ktorý je novším prírastkom do kapely spolu so svojím saxofónom.

Fusik, ktorý vznikol na domácej párty v roku 2005, odvtedy vystupoval po celej Floride a hral na podujatiach a Breaking “jamoch” v USA, Európe a Mexiku. Kapela taktiež zdieľala pódium s takými umelcami ako sú KRS One, N.E.R.D, Blues Traveler, Dopapod, Karl Denson, Dirty Dozen Brass Band, Orgone a mnoho ďalších.

2024 Lineup - Porota

BIO

B-Boy Thesis sa narodil a vyrastal v Arizone v Spojených štátoch. Na breakovej scéne pôsobí od roku 2002 a je známy svojou príslušnosťou k skupinám Fresh Descendants a Beat Rock Krew. Thesis začal s breakingom vo veku 8 rokov, pričom inšpiráciu a podporu čerpal od svojej rodiny a prvých hip-hopových filmov. Napriek osobným problémom a zraneniam dosiahol významné tituly vrátane víťazstiev na Silverback Open Championships, Undisputed USA Solo Battle a je štvornásobným víťazom Outbreak 2vs2 World Finals. Viackrát sa zúčastnil aj na svetovom finále Red Bull BC One World Finals. Thesis tvrdí, že byť dobre zohratý a túto vlastnosť rozumne využívať, sú dôležité ingrediencie na dosiahnutie víťazstva. Jeho výdrž a zábava pri bojoch sú pre neho zásadné.

BIO

B-Boy Junior, vlastným menom Buon Ly Quoc, sa narodil vo Vietname a vyrastal vo Francúzsku. V Breaking-u je fenoménom a je známy svojou neuveriteľnou silou a jedinečnými pohybmi, ktoré popierajú gravitáciu, a to aj napriek tomu, že má zdravotný hendikep v podobe postihnutých nôh. Začínajúc koncom 90. rokov ho jeho jedinečná akrobacia a silné pohyby na scéne Breakingu rýchlo odlíšili. Junior sa výrazne podpísal účasťou na globálnych súťažiach ako sú Battle of the Year a Red Bull BC One, pričom mnohých inšpiroval svojou nezlomnosťou a majstrovstvom napriek svojim fyzických výzvam.

Jeho príbeh je silným svedectvom o sebaprekonávaní sa, a prostredníctvom odhodlania si získal rešpekt a obdiv na celom svete. Okrem súťaženia Junior aktívne prispieva ku kultúre Breaking-u aj vďaka workshopom a mentorstvu, a buduje tak dlhodobý vplyv, pričom zanecháva svoj odkaz ako jeden z priekopníkov na scéne.

BIO

B-Boy Poe One, pôvodom z Los Angeles a teraz žijúci v austrálskom Melbourne, je výraznou postavou na scéne Breaking-u. Svoju cestu začal v polovici 80-tych rokov a odvtedy je súčasťou významných súťaží ako Battle of the Year a Red Bull BC One ako porotca. Je členom Style Elements crew a je známy aj svojou disciplínou v životnom štýle a stravovaní. 

Pre udržanie si dlhodobej kariéry B-Boya, Poe One zdôrazňuje dôležitosť zdravia a rovnováhy. Je legendou a skvelým mentorom ako v Breakingu, tak aj v reálnom živote.

2024 Lineup - DJS

BIO

DJ Fleg, tiež známy ako Stephen Fleg, je všestranný umelec, ktorý sa hlboko začlenil do komunít hudobnej a tanečnej scény. Významný vplyv nadobudol ako DJ, hudobný producent a B-Boy so sídlom v Baltimore, v štáte Maryland, no v súčasnosti žije v New Yorku. Uznanie získal nie len za svoj prínos v rámci tanečnej „Breaking“ scény, ale aj za svoju prácu spojenú so zachovaním kultúry. 

DJ Fleg zdieľal pódium s významnými umelcami, ako sú Talib Kweli, Grandwizard Theodore, Cold Crush Brothers, DJ Q-Bert, Busy Bee, Lords of the Underground, Crazy Legs, Onra, Kon, Teddy Douglas, Rich Medina a Brand Nubian. Jeho angažovanosť na hudobnej scéne presahuje rámec živých vystúpení a jeho skladby a mixy často reflektujú energiu a rytmus vyžadovaný v „Breaking Battles“, vďaka čomu je obľúbeným DJ-om medzi tanečníkmi a poslucháčmi na celom svete.

Jeho oddanosť umeniu je evidentná z jeho účasti na projektoch, ktorých cieľom je zachovať a podporovať kultúru Breaking-u a hip-hopu.

BIO

Marcin Przeplasko, známy ako DJ Plash, pochádza z Nowej Huty v Krakove v Poľsku a jeho korene siahajú hlboko do hip-hopovej a Breaking scény.

Plash začal s graffiti a breakingom, no v 16 rokoch prešiel na DJing. Bol samoukom, učil sa skrz pozorovanie a videá z VHS kaziet. Získal uznanie vďaka svojej účasti na šampionáte the World Turntablism Championship a vďaka podpore na vystúpeniach slávnych umelcov ako DJ Premier, The Pharcyde, M.O.P., D.M.X., De La Soul, Das Efx, Masta Ace, Korn a mnoho ďalších. Ako vinylový nadšenec s eklektickým vkusom hrá mixy viacerých žánrov, no v tanečných „Breaking Battles“ uprednostňuje tvrdé a surové beaty.

Plash je taktiež spevákom hardcore a punk-rockovej kapely, kde neustále rozvíja svoje hudobné schopnosti.

BIO

Joey Lewing, známy ako DJ Nobunaga, sa narodil v Enschede v Holandsku. Vyrastal v rodine zanietenej pre Boogie, Disco a Funk, a toto bohaté hudobné prostredie vytvorilo základy pre jeho budúcu kariéru.

V roku 1999, inšpirovaný svojím bratom Rowdym (Legove), prešiel Nobunaga od futbalu k Breaking-u a jeho tanečná cesta ho priviedla k mnohým víťazstvám a získaniu uznania. Jeho DJ kariéra odštartovala v roku 2004, kedy pod vedením svojho strýka Peeana, začal zbierať vinylové platne. Jeho vplyvy siahajú od Jamesa Browna až po The Neptunes a je známy svojimi originálnymi mixmi, ktoré prepájajú beaty a breaky s moderným nádychom.

Nobunaga hral na významných podujatiach po celom svete, vrátane Red Bull BC One a Battle Of The Year, kde predviedol svoje zručnosti naprieč rôznymi hudobnými žánrami. Jeho „parties“, ako napríklad „Remember The Time“ v jeho rodnom meste, a jeho hudobné a DJ workshopy upevnili jeho reputáciu na scéne ešte viac.

BIO

Felix je spoluzakladateľom, bubeníkom a hybnou silou FUSIK, floridskej funkovej kapely, ktorá je oslavovaná vďaka svojej dynamickej zmesy funku, soulu, latina a psychedelického rocku. Jeho cesta začala v B-Boy komunite, a ako DJ a producent ovplyvnil svet nielen svojou hudbou. Spolu s Mex-om One a zvyškom ich „crew“ založili takisto jeden z najlepších B-Boy „jamov“, Outbreak.

Ako umelec prešiel dlhú cestu, no čo je najdôležitejšie, Felix je skvelým príkladom skromného človeka s veľkým nasadením pre svoju prácu a umenie.

BIO

DJ Uragun, pochádzajúci z Talianska, je prominentný DJ v breakbeatovej a hip-hopovej komunite. Získal uznanie za svoj prínos v hudbe pre Breaking a stal sa top voľbou pre DJing na „Breaking Battles“ a podujatiach po celom svete. S hlbokou láskou k svojej obľúbenej hudbe vyniká v tvorbe energických mixov spájajúcich tradičné a moderné rytmi, ktoré vyhovujú potrebám komunity. 

DJ Uragun sa zúčastnil mnohých prestížnych svetových podujatí a svojou vášňou a zručnosťami tak podporil tanečnú kultúru. Okrem mixovania sa venuje hudobnej produkcii, spoluprácam a projektom, ktoré propagujú DJing na globálnej scéne. Jeho oddanosť a schopnosť strhnúť publikum, upevnili jeho postavenie a rešpekt vo svete Breaking-u.

BIO

Jasty je DJ pochádzajúci z Brna. Väčšinou hrá na Breaking a Stand-up battloch a jeho hudobné portfólio sa zameriava na viaceré žánre: Breaks, Hip Hop, RnB, Funk & Soul a Disco.  

S tancom začal začiatkom roku 2000 a po rokoch breakovania ho jeho vášeň pre hudbu priviedla ku gramofónom, kde hľadá dokonalé beaty pre každú situáciu. Jasty je tiež aktívny v Breakingovej a Hip Hop kultúra a je organizátorom viacerých bitiek a jamov a je aj zakladateľom Rest in Beats.

BIO

DJ KhanFu, nemecko-pakistanský DJ narodený v nemeckom Mönchengladbachu, sa usadil vo Veľkej Británii a je talentom, ktorý neustále rastie na scéne Breaking-u. Je známy svojou eklektickou zmesou hip-hopu, rapových beatov, funkových samplov a klasických breakov. KhanFu, člen Mad Dope Kru (MDK), si získal medzinárodné uznanie, najmä účinkovaním na Red Bull BC One Cypher UK. Jeho dídžejská cesta začala v roku 2010, podnietená záujmom o vinylové platne. Svoje zručnosti v technike, kreativite a skúsenostiach zdokonalil ako samouk pod vedením kolegov a mentorov, ako napríklad DJ Dek One, a taktiež vďaka video návodom na YouTube. V súčasnosti hrá na Breaking “jams” a “parties” po celom svete.

BIO

DJ EDWARD GOOSE pochádza z mestečka Vrbové. Hip hopovú kultúru objavil prostredníctvom hudby a začal tancovať breakin v roku 2008. V roku 2014 kvôli zraneniu súvisiacemu s tancom dal na dráhu Djingu. Edward Goose sa špecializuje na všetky druhy funku, hip hopu a beatov  hlavne pre B-Boys. Edward Goose je známy z lokálnych džemov a festivalov na Slovensku.

2024 Lineup - HOSTS

Sieň slávy – Víťazi Outbreak Europe / The Legits Blast

YEAR2VS2 BREAKING1VS1 BREAKING1VS1 B-GIRLREP YOUR COUNTRY1VS1 / 2VS2 KIDCYPHER KINGS & QUEENSFOOTWORKREP YOUR CREW POWERMOVE
2023at LIL ZOO & uk KUZYAcn LITHE-INGlt NICKAuk UKRAINEcn JASONtu PEAKY-ROCKfr CHAUBERNARD-ve LION
2022at LIL ZOO & can PHIL WIZARDfr LAGAETcn 671 uk UKRAINE it DANGERbr ALLEFcan ONTON SEE-
2021be ROBB & JORDIru NORD DIAMONDlt NICKA be BELGIUM by POINTuk TAZZMANIO & ro NORIS--
2020
ONLINE
au WILLASTR8 & us THESISes JOHNNY FOXjp AYUMI ru RUSSIAru MIRACLE---
2020
PRAGUE
-kz AMIRfr SAN ANDREA-ru GROM--ru PREDATORZ
2019us STRIPES & cn VICIOUSus VICTORfr SAN ANDREAru RUSSIAru ANGRY BOY & GROMfr FROM DOWNTOWN--
2019
PRAGUE
-us VICTOR--ie GUSTAS-ua APACHE GREEN PANDA
2018uk INTACT & DENru CHEERITOua KATEfr FRANCEua RAPTOR & fr MALIKfr FROM DOWNTOWN--
2018
PRAGUE
-pl GREKU-- pl WIGOR-ru KOSŤO RB BC ONE ALLSTARS
2017us THESIS & jp AYUMIus VICTORua KATEua UKRAINEru GROM & SHASTY ROCKua SOUTH BBOYS FRONT--
2017
PRAGUE
-us THESIS
Undisputed Masters
----pl KIDOru BREAK MAFIA
2016ua INTACT & PLUTOua KUZYApl PAULINAfr FRANCEjp SHIGEKIXen SMAC 19--
2015nl MENNO & us ROXRITEus EL NINOus SUNNYpl POLANDbg UNTIEDua DEN--
2014cn VICIOUS & FLEAUpl KLEJUpl PAULINApl POLANDua NICKru KOSTO--
2013pl GREKU & KLEJU-ua KATEua UKRAINE-us LADIE ONEpl SKUNK-
2012ru VLAD & lt RUKUS-jp ERIua UKRAINE-ua RUFFNECK ATTACKru KOSŤO-
2011 br  NEGUIN & BLANKA-es MOVIE ONE--ua SLEFua INTACTpl POLSKEE FLAVOUR
2010ua  INTACT & PLUTOpl THOMAZru NADIA--pl MEFOua INTACT-

Hlavní Partneri

Partneri

Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska