Podľa toho z kadiaľ cestujete, existuje viacero možností a ciest ako sa do Banskej Bystrice dostanete. Pre tých, ktorí cestujú autom, pomôžu vám Google Maps, alebo ktorákoľvek navigácia. Pre tých, ktorí chcú cestovať masovými prostriedkami sú najlepšími možnosťami autobus, vlak alebo cesta lietadlom.

AKO SA DOSTANETE NA OUTBREAK EUROPE

AKO SA DOSTANETE DO BANSKEJ BYSTRICE – MAPA

Pozri mapu na scribble

CESTA LIETADLOM
Banská Bystrica nemá svoje vlastné letisko. Existujú však blízke letiská, ktoré vám odporúčame:

Bratislava, Slovensko (BTS)
Vzdialenosť od Banskej Bystrice – 210 km (1 hodina 35 minút autom, 3 hodiny autobusom)

Viedeň, Rakúsko (VIE)
Vzdialenosť od Banskej Bystrice – 280 km (2 hodiny 15 minút autom, 4 hodiny autobusom)

Budapešt, Maďarsko (BUD)
Vzdialenosť od Banskej Bystrice – 180 km (2 hodiny 35 minút autom, veľmi komplikovaná cesta autobusom alebo vlakom)

CESTA Z BRATISLAVY DO BANSKEJ BYSTRICE
Bus (AS Mlynské Nivy)
Akonáhle sa dostanete do Bratislavy na letisko, najlacnejšia možnosť ako sa dostať do Banskej Bystrice, je cestovať autobusom. Autobusová stanica sa volá Mlynské Nivy a je to hlavná autobusová stanica mesta Bratislava. Ak sa chcete dostať na túto stanicu z letiska, choďte autobusom 61, ktorý odchádza z prednej časti príletového terminálu, sekcia B. Z autobusovej stanice Mlynské Nivy môžete cestovať priamym autobusom do Banskej Bystrice.

Kliknite tu pre odchody z Bratislavy do Banskej Bystrice luxusnými autobusmi RegioJet, ktoré su novinkou na trase BA – BB – BA (cena 7 Eur, čas cesty 3 hodiny) Odporúčame zakúpenie lístku vopred na hore uvedenom linku, no lístok je v prípade voľných miest možné zakúpiť aj priamo v autobuse u vodiča.

Kliknite tu pre odchody iných autobusov (nie RegioJet). Cena lístku je okolo 11 Eur a čas cesty približne 3 hodiny.

Vlak (Hlavná vlaková stanica)
Ak chcete cestovať vlakom, z bratislavského letiska choďte autobusom 61 a vystúpte na poslednej zastávke Hlavná vlaková stanica. Lístky je možné zakúpiť si na stanici. Ceny môžu byť rôzne.

Kliknite tu pre odchody vlakov z Bratislavy do Banskej Bystrice.

CESTA Z VIEDNE DO BANSKEJ BYSTRICE
Autobus (SLOVAK LINES) Akonáhle priletíte do Viedne, nastúpite na autobus Slovak Lines do Bratislavy a potom z Bratislavy môžete cestovať autobusom do Banskej Bystrice. Keď sa dostanete do Bratislavy, použite vyššie uvedené pokyny pre cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice. Ak chcete nájsť autobusovú zastávku na letisku vo Viedni, hľadajte nápis „Flughafen Wien Ankunftsebene“. [Mapa]

Kliknite tu pre zobrazenie odchodov autobusov z Viedne do Bratislavy. (cena lístku je okolo 8 Eur a čas cesty 1 hodina)
Lístky je možné zakúpiť priamo u vodiča autobusu.

Autobus (EUROLINES)
Ďalšou možnosťou je cestovať autobusom Eurolines na trase Letisko Viedeň-Košice-Prešov a vystúpiť v meste Zvolen. Zo Zovolena môžete cestovať do Banskej Bystrice vlakom alebo autobusom, čas cesty je 20-30 minút.
Pozrite si odchody
Kliknite tu pre odchody autobusov zo Zvolena do Banskej Bystrice.

CESTA Z BUDAPEŠTI DO BANSKEJ BYSTRICE
Letisko v Budapešti ponúka pre cestujúcich veľa rôznych možností ako sa dostať na letisko a z letiska. Možnosti zahŕňajú taxi, minibus, verejnú dopravu alebo vlak. Ak chcete zobraziť tieto možnosti, plány odchodov a cenník nájdete kliknite tu. Napriek možnostiam, letisko Budapešť odporúčame ako poslednú možnosť, pretože preprava z letiska Budapešť do Banskej Bystrice je oveľa komplikovanejšia v porovnaní z prepravou z Viedňe a Bratislavy.