Tickets

YITF CAMP

P r a h a (12. marca 2018) – Hlavné mesto Česka opäť cez víkend ožilo tancom a hudbou. Už po druhýkrát zavítal do Prahy tanečno-hudobný festival The Legits Blast. Okrem nedeľných tanečných workshopov so špičkovými lektormi z celého sveta sa v piatok a sobotu v Tresor clube odohrali napínavé tanečné bitky, ktorých sa zúčastnili ľudia z viac ako 50 krajín. V rámci napínavého finále sa predstavila aj crew Red Bull BC One All Stars a počas afterparty vystúpil americký rapper Afu-Ra.

Festivalové brány sa otvorili v piatok o 11.00 hod. Vstupnou halou prešli postupne stovky tanečníkov z Česka, Poľska, Nemecka, ale i z Kazachstanu, Ruska, Talianska, či USA. Kým piatkový program bol venovaný preliminačným battlom, v sobotu si už zmerali sily top tanečníci v kategóriách 1vs1 Kids, 1vs1 Footwork, 1vs1 Undisputed a Rep Your Crew. Víkendovým programom sprevádzal na mikrofóne Lil Pablo zo Slovenska.

,,Na zimnej edícii festivalu The Legits Blast sme zaznamenali rekordnú účasť. V kategórii detí sme mali prihlásených 65 bboys a bgirls, vo Footworku si zmeralo sily až 180 súťažiacich. V celosvetovo známom koncepte Undisputed proti sebe nastúpilo až 285 tanečníkov a v rámci preliminácie Rep Your Crew 67 skupín,“ informuje Martin MG Gilian, organizátor festivalu.

Do užšieho výberu sa podarilo dostať len tým najlepším z najlepších, ktorí oslovili medzinárodne rešpektovanú porotu v zložení Poe One (USA), Intact (Ukrajina) a Keebz (USA), ktorý, mimochodom, celý minulý rok touroval s Justinom Bieberom. V napínavých tanečných detských súbojoch sa nakoniec podarilo zvíťaziť mladému bboyovi Wigorovi z Poľska, v súťaži Undisputed zvíťazil jeho rodák bboy Greku a vo Footworku zobral víťaznú trofej bboy Kosťo z Ruska. Najdusnejšia atmosféra nastala pri finálovej bitke skupín – Rep Your Crew. Vo večerných hodinách bezkonkurenčne zvíťazili bboys Red Bull BC One All Stars, Menno (Holandsko), Wing (Kórea), Roxrite (USA), Victor (USA), Ronnie (USA), Taisuke (Japonsko), Hong 10 (Kórea) a Neguin (Brazília), ktorý tancuje pre Madonnu.

Ich najlepšie moves z celého víkendu si môžeš checknut tu:

Organizátori festivalu hodnotia víkendový program pozitívne. ,,Festivalu sa zúčastnilo dokopy až 53 krajín, čo je pre nás dôkazom, že tanec spája ľudí z celého sveta a my si vážime, že prišli podporiť myšlienku tejto jednoty práve na našu akciu. Tešíme sa na všetkých opäť 26.-29. júla na letnej edícii v Banskej Bystrici,“ konštatuje Miroslav MK Križan, organizátor podujatia The Legits Blast.

Fotky z akcie nájdeš na nasledovnom linku: https://goo.gl/QVukUT