FESTIVAL THE LEGITS BLAST ZVEREJŇUJE MENO ZAHRANIČNÉHO HEADLINERA

Hip – Hop festival THE LEGITS BLAST len pred pár dňami zverejnil meno tohtoročného domáceho headlinera, ktorým bude slovenská hviezda KONTRAFAKT. Vzápätí prináša v spolupráci s FunFónom, generálnym partnerom festivalu, pre Hip – Hopových fajnšmekrov ďalšiu výbornú správu – meno zahraničnej hviezdy! Zlatým klincom programu bude tento rok americká formácia M.O.P. (Mash Out Posse), ktorá vystúpi na FunFón Open Air Stagei v sobotu 25. júla ako hlavná hviezda The Legits Blast Concertu.

The Legits Blast 2014

LORDS OF THE UNDERGROUND POČAS THE LEGITS BLAST CONCERTU 2014 | AUTOR: VLADIMÍR LORINC | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

V Banskej Bystrici zaznejú hity Ante UpCold As Ice

Len pár dní po zverejnení mena hlavnej domácej hviezdy, ktorou je KONTRAFAKT festival THE LEGITS BLAST opäť poteší Hip-Hop komunitu svojich fanúšikov. Tento rok totiž zahviezdi v úlohe zahraničného headlinera brooklynská formácia M.O.P. (akronym pre Mash Out Posse). Formáciu tvorí dvojica raperov z Brooklynu Lil’ Fame a Billy Danze, ktorá debutovala v roku 1993 prostredníctvom singla How About Some Hardcore? a o rok neskôr sa objavila na soundtracku k filmu House Party 3. Svoje postavenie na scéne si upevnili releasmi albumov To the Death (1994) a Firing Squad (1996), produkovanými DJ Premierom a Lil’ Fameom. Nasledoval album First Family 4 Life (1998), na ktorom hosťovali mená ako Guru, Treach (Naughty by Nature) a Jay-Z. Skutočnú slávu však získali až po vydaní štvrtého albumu Warriorz (2000), ktorý obsahoval notoricky známy singel Ante Up – v jeho remixe hosťuje aj známy raper Busta Rhymes – a ďalšiu hitovú skladbu Cold As Ice. Obe piesne sa v spomínanom roku umiestnili v Top 10 UK Singles rebríčkoch a rezonujú až dodnes. Neskôr formácia vydala albumy Foundation (2009), Sparta (2011), Street Certified EP (2014) a v súčasnosti pripravuje ďalší album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta už čoskoro.

M.O.P.

Festival bude hostiť účastníkov zo 70tich krajín sveta

Okrem The Legits Blast Concertu festival prinesie týždeň plný bohatého programu na čele s prestížnymi tanečnými battlami a exhibíciami. Na podujatí sa už šiesty rok po sebe stretnú najuznávanejší majstri breaku, takzvaní bboys a bgirls, z celého sveta. Organizátori vlani zaznamenali súťažiacich a návštevníkov zo 64 krajín a tento rok očakávajú nárast o ďalších šesť! Slovensko sa tak na týždeň stane doslova dejiskom toho najprestížnejšieho, čo sa vo svete breakingu aktuálne deje.  Asi najväčším lákadlom v programe je dlho očakávané svetové finále breakového súboja OUTBREAK EUROPE, v ktorom si každoročne merajú sily tí najlepší slovenskí bboys a bgirls s najlepšími breakermi zo zahraničia.

Program festivalu však okrem toho tvorí ďalších 7 hlavných podujatí. Medzi nimi i 5 dňový workshop summer camp Catch The Flava vedený celosvetovo uznávanými tanečníkmi. O absolútnom víťazovi spomedzi víťazov tanečných battlov jednotlivcov rozhodne celosvetový breaking  mega-projekt Undisputed. Najlepší českí a slovenskí bboys sa proti sebe postavia v tanečnej aréne prestížneho projektu Red Bull BC One CZ/SK Cypher.

Program vyvrcholí vystúpením už spomínaných headlinerov KONTRAFAKT a M.O.P. Ako ich predskokani sa predstavia slovenskí Špeker a BocoKrok Spet.  O hudobný support sa postará celá plejáda svetových DJských es. Z USA pricestujú DJ Lean Rock, DJ Fleg a DJ Felix, zástupca britskej scény DJ Renegade, DJ Scream z Ukrajiny, DJ Smirnoff z Ruska a z Poľska DJ Plash a funková kapela FLUE. Hip-Hop atmosféru na stagei posilnia počas celého večera speakeri Osťo (SR), Lil Pablo (SR) a holandský hypeman Mario Bee.

Návštevníci sobotného večera si užijú aj breakové exhibície: uznávaných majstrov umenia breakingu – bboy Yarko (Poľsko), bboy Roxrite (US), bboy Menno (NL),  bboy Ata (FI), bboy Lego (US) a bboy Kid David (US) známy ako jeden z najinovatívnejších a najinšpiratívnejších tanečníkov na svete. Úspech dosiahol aj v Hollywoode ako postava Chad vo filme Step Up All In (2014) a okrem iného spolupracoval s menami ako Chris Brown či Justin Bieber.

Týždeň plný tanca a Hip-Hopu uzavrie veľké nedeľné tanečné finále s názvom REP YOUR COUNTRY – unikátne svetové finále národných tímov v breaku.
The Legits Blast Festival prináša generálny partner FunFón.

Vstupenky sú exkluzívne v predaji na Predpredaj.sk https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3741/the-legits-blast
Návštevníci si môžu zakúpiť:

Celofestivalový lístok, 19. – 26. júl: 240  €

Catch The Flava, HLM Anniversary, 3×3 Basket, Outbreak Europe, Undisputed, Red Bull BC One CZ/SK Cypher, The Legits Blast Concert, Rep Your Country.

Lístok zahŕňa workshopy Catch The Flava a vstupné na všetky projekty a afterparty festivalu.

Piatok a sobota, (dvojdňový lístok na hlavné dni festivalu), 24. – 25. júl: 38 €  (na mieste: 41 €)

3×3 Basket, Outbreak Europe & Undisputed kvalifikácia, Red Bull BC One CZ/SK Cypher , The Legits Blast Concert, Rep Your Country

Sobota (hlavný deň festivalu), 25. júl: 27 € (na mieste 30 €)

3×3 Basket, Outbreak Europe & Undisputed finále, Red Bull BC One CZ/SK Cypher , The Legits Blast Concert, Rep Your Country

Sobota večer (od 20.00 hod.), 25. júl: 18 (na mieste: 25 €)

Red Bull BC One CZ/SK Cypher + The Legits Blast Concert a Afterparty

KÚPIŤ LÍSTOK

TLB_03

„Malý slovník OUTBREAKU“:

Čo je OUTBREAK  |  THE LEGITS BLAST  |  OUTBREAK EUROPE?

The Legits Blast = najmedzinárodnejší festival na Slovensku

Outbreak = komunitný tanečný projekt určený hlavne pre bboys a bgirls, a takisto pre DJs, MCs, graffiti writerov, ale i fanúšikov Hip Hop kultúry. Zároveň je to svetové finále v tanečnom štýle breaking. Outbreak bol založený v roku 2003 na Floride v USA. Odvtedy prináša skutočnú esenciu Hip Hopu spájaním všetkých štyroch kultúrnych elementov (breaking, rap, djing, grafitti) s tradíciami a princípmi – Peace, Love, Unity & Having Fun.

Outbreak Europe = jedna z top 8 breakových akcií sveta, a zároveň podprojekt The Legits Blast

Spoluorganizátori Outbreaku, priniesli tento projekt do Európy v roku 2010 a nazvali ho Outbreak Europe. Cieľom bolo zorganizovať svetovo uznávanú breaking súťaž, ktorá zároveň slúži ako celoeurópska kvalifikácia na svetové finále, ktoré sa každoročne koná na Floride. Od roku 2012 (s výnimkou roku 2013) je Outbreak Europe dejiskom svetového finále, pretože Outbreak skončil svoju púť v USA svojim desiatym ročníkom. Outbreak Europe sa každoročne koná posledný júlový víkend v Banskej Bystrici. Tím mladých ľudí organizujúcich Outbreak Europe vytvoril v roku 2013 movement The Legits, ktorého základom je, inšpirovať ľudí,  aby žili svojou vášňou.

Outbreak Europe sa stáva od roku 2015 podprojektom The Legits Blast a môže sa tak naďalej koncentrovať na breakovú komunitu a zachovať si tak svoj špecifický charakter.