NAJMEDZINÁRODNEJŠÍ HIP-HOPOVÝ FESTIVAL SA BLÍŽI!
KONTRAFAKT DOMÁCIM HEADLINEROM FESTIVALU THE LEGITS BLAST 2015!

Ak milujete hip – hop a všetko, čo s hip-hopovou kultúrou a životným štýlom súvisí, bookujte si v diároch termín 19. – 26. júl. V tých dňoch by ste nemali chýbať v Banskej Bystrici, ktorá je kolískou a už 6 rokov i dejiskom medzinárodného breakového tanečného turnaja Outbreak Europe (promo clip TU: https://goo.gl/WRfDZ2). Outbreak Europe je od tohto ročníka súčasťou festivalu THE LEGITS BLAST, ktorý vám prinesie v prvom rade veľa breakerov a tanca a popri tom tiež zvyšné elementy hip-hopu – MCs, DJs a graffiti writerov.

1_AUTOR_ Vladimir Lorinc
Bboy Kleju, víťaž UNDISPUTED v rámci OUTBREAK EUROPE 2014 | AUTOR: Vladimír Lorinc | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Banská Bystrica sa pýši festivalom svetovej úrovne
„Outbreak Europe nie je len o tanci. Outbreak Europe je Hip Hop.“ To je filozofia, s ktorou pred 6. rokmi založila mladá komunita tanečníkov v Banskej Bystrici festival svetovej úrovne. Pôvodne niesol názov Outbreak Europe a zastrešoval najmä rovnomenný medzinárodný tanečný battle, vďaka ktorému sa na Slovensko každoročne začali schádzať TOP breakeri z celého sveta. Dnes, po 6 rokoch existencie, banskobystrické podujatie Outbreak Europe mení názov na THE LEGITS BLAST FESTIVAL, ktorý už dávno nie je iba o tanečných battloch a exhibíciách. Na podujatí sa stretávajú najuznávanejší majstri breaku, takzvaní bboys a bgirls, z celého sveta – organizátori vlani zaznamenali
súťažiacich a návštevníkov z až 64 krajín sveta! Tento rok očakávajú účastníkov z až 70 krajín! Slovensko sa tak na týždeň doslova stáva dejiskom toho najprestížnejšieho, čo sa vo svete breakingu aktuálne deje. Asi najväčším lákadlom v programe festivalu je dlhoočakávané finále breakového súboja OUTBREAK EUROPE, v ktorom si každoročne merajú sily tí najlepší slovenskí bboys a bgirls s najlepšími breakermi zo zahraničia. Program festivalu však okrem toho tvorí ďalších 7 hlavných podujatí. Medzi nimi i 5 dňový workshop summer camp Catch The Flava vedený celosvetovo uznávanými tanečníkmi. O absolútnom víťazovi spomedzi víťazov tanečných battlov jednotlivcov rozhodne celosvetový breaking mega-projekt Undisputed. Najlepší českí a slovenskí bboys sa proti sebe postavia v tanečnej aréne prestížneho projektu Red Bull BC One CZ/SK Cypher. A to ešte stále nie je všetko…

Sobota – hlavný festivalový deň korunovaný The Legits Blast Concertom
Zlatým klincom celého programu je obľúbený The Legits Blast Concert, ktorý sa koná v sobotu, 25. júla v rezidentnom klube festivalu Ministry of Fun. Len pred pár hodinami organizátori predstavili domáceho headlinera koncertu, ktorým bude tento rok KONTRAFAKT.

Ako predskokan sa predstaví poľská funková kapela FLUE, známy americký bboy a DJ Felix a slovenskí Špeker a Boco i Krok Spet.

O hudobný support sa postará celá plejáda svetových DJských es, uznávaných v breakovej komunite. Z USA pricestujú DJ Lean Rock a DJ Fleg, zástupca britskej scény DJ Renegade, DJ Scream z Ukrajiny, DJ Smirnoff z Ruska a DJ Plash z Poľska. O prvotriednu hip-hopovú atmosféru na stagei sa počas celého večera postarajú speakeri Osťo (SR) Lil Pablo (SR) a holandský hypeman Mario Bee.
Návštevníci sobotného večera si užijú aj breakové exhibície: uznávaného poľského „flow mastera“ umenia breakinu – bboy Yarko (Poľsko) či kalifornského bboya s mexickým pôvodom, ktorý vyhral prvé miesto vo viac ako 80 battloch na národnej i medzinárodnej pôde – bboy Roxrite (US). Svoje umenie predvedie aj uznávaný reprezentant novej generácie holandských B-boyov – bboy Menno (NL), jeden z najúspešnejších fínskych expertov na bboying, ktorého možno dokonca poznáte aj z playstation hry „B-Boy – The Game“ – bboy Ata (FI), jeden z nauznávanejších bboyov z Floridy – bboy Lego (US) a bboy Kid David (US) známy ako jeden z najinovatívnejších a najinšpiratívnejších tanečníkov na svete, ktorý dosiahol úspech aj v Hollywoode ako postatva Chad s filmom Step Up All In (2014) a okrem iného spolupracoval s menami ako Chris Brown či Justin Bieber.
Napriek množstvu zvučných mien si organizátori stále nechávajú najväčšie eso v rukáve. Meno zahraničného headlinera koncertu totiž prezradia až o pár dní, 15. júna.

small2_AUTOR_ Vladimir Lorinc
LORDS OF THE UNDERGROUND POČAS THE LEGITS BLAST CONCERTU 2014 | AUTOR: VLADIMÍR LORINC | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Týždeň plný tanca a hip-hopu uzavrie veľké nedeľné tanečné finále s názvom REP YOUR COUNTRY – unikátne svetové finále národných tímov breaku.
The Legits Blast Festival Ti prináša FunFón. Vstupenky sú exkluzívne v predaji na Predpredaj.sk

Návštevníci si môžu zakúpiť:
Celofestivalový lístok, 19. – 26. júl: 240 €
Catch The Flava, HLM Anniversary, 3×3 Basket, Outbreak Europe, Undisputed, Red Bull BC One CZ/SK Cypher, The Legits Blast Concert, Rep Your Country.
Lístok zahŕňa workshopy Catch The Flava a vstupné na všetky projekty a afterparty festivalu.
Piatok a sobota, (dvojdňový lístok na hlavné dni festivalu), 24. – 25. júl: 38 € (na mieste: 41 €)
3×3 Basket, Outbreak Europe & Undisputed kvalifikácia, Red Bull BC One CZ/SK Cypher , The Legits Blast Concert, Rep Your Country
Sobota (hlavný deň festivalu), 25. júl: 27 € (Na mieste 30 €)
3×3 Basket, Outbreak Europe & Undisputed finále, Red Bull BC One CZ/SK Cypher , The Legits Blast Concert, Rep Your Country
Sobota večer (od 20:00), 25. júl: 14 € (na mieste: 25 €)
Red Bull BC One CZ/SK Cypher + The Legits Blast Concert a Afterparty

PROGRAM Festivalu THE LEGITS BLAST 2015, ktorý sa koná 8 dní a pozostáva z 8 projektov:

Nedeľa, 19. – štvrtok, 23. júl
Catch The Flava – 5 dňový workshop summer camp vedený celosvetovo uznávanými tanečníkmi

Štvrtok, 23. júl
Hasta La Muerte Anniversary – tradičná párty výberovej slovenskej crew Hasta La Muerte

Piatok, 24. júl
New Style Hustle – Jam a workshopy zdarma s Emiliom a Miss Bibi
Outbreak Europe – preliminácie na svetový šampionát v breaku
Funky Cypher – cypher so živou funky hudbou
Outbreak Europe Pre-Party – party s outbreak DJs

Sobota, 25. júl
3×3 Basket – verejný turnaj v streetballe
Undisputed/ World Bboys Series – breaking súťaž o víťaza víťazov jednotlivcov
Red Bull BC One CZ/SK Cypher – prestížna súťaž o najlepšieho československého bboya
The Legits Blast Concert – koncert kvalitných domácich i zahraničných hip-hopových a funk interpretov

Nedeľa, 26. júl
Rep Your Country – battle národných tímov v bboyingu

KÚPIŤ LÍSTOK

Viac info: https://thelegitsblast.com/sk/program/

„Malý slovník OUTBREAKU“:
Čo je OUTBREAK | THE LEGITS BLAST | OUTBREAK EUROPE?

The Legits Blast = festival hudby, tanca a životného štýlu
Outbreak = komunitný tanečný projekt určený hlavne pre bboys a bgirls, a takisto pre DJs, MCs, graffiti writerov, ale i fanúšikov hip hop kultúry. Zároveň je to svetové finále v tanečnom štýle breaking. Outbreak bol založený v roku 2003 na Floride v USA. Odvtedy prináša skutočnú esenciu hip hopu spájaním všetkých štyroch kultúrnych elementov (breaking, rap, djing, grafitti) s tradíciami a princípmi – Peace, Love, Unity & Having Fun.
Outbreak Europe = jedna z top 8 breakových akcií sveta, a zároveň podprojekt The Legits Blast
Spoluorganizátori Outbreaku, priniesli tento projekt do Európy v roku 2010 a nazvali ho Outbreak Europe. Cieľom bolo zorganizovanie svetovo uznávanej breaking súťaže, ktorá zároveň slúžila ako celoeurópska kvalifikácia na svetové finále, ktoré sa každoročne konalo na Floride. Od roku 2012 (s výnimkou roku 2013) je Outbreak Europe dejiskom svetového finále, pretože Outbreak skončil svoju púť v USA svojim desiatym ročníkom. Outbreak Europe sa každoročne koná posledný júlový víkend v Banskej Bystrici. Tím mladých ľudí organizujúcich Outbreak Europe vytvoril v roku 2013 hnutie The Legits, ktorého základom je, inšpirovať ľudí, žiť svojou vášňou.

Outbreak Europe sa stáva od roku 2015 podprojektom The Legits Blast a môže sa tak naďalej koncentrovať na breakovú komunitu a zachovať si tak svoj špecifický charakter.

Viac info:
www.thelegitsblast.com
www.facebook.com/thelegitsblast
www.facebook.com/events/940812275980921/
Instagram: @thelegitsblast #thelegitsblast