THE LEGITS BLAST SUMMER FESTIVAL

Každoročné stretnutie hip hop nadšencov z celého sveta.
4 Hip Hop elementy, Bboy & Bgirl battle, street-dance battle, náučné workshopy, inšpirujúce rozhovory, tučné párty, nezabudnuteľné koncerty a oveľa viac…
Pridaj sa k homies zo 75 krajín sveta a zažime BLAST spolu!

20 – 26 Júl|Krakov
24 – 28 Júl|Banská Bystrica

ČO ŤA ČAKÁ NA 10. ROČníku?

PODUJATIA 2019

THE LEGITS BLAST CONCERT

Opäť sa môžete tešiť na legendy amerického Hip Hopu, ako Pharoahe Monch ci Masta Ace a niekoľko ďalších zaujímavých zahraničných interpretov.

Facebook event

OUTBREAK EUROPE

Desiaty ročník Bboy šampionátu Outbreak Europe bude výnimočný s množstvom prekvapení. Tento event začínal na Floride už v roku 2003. Súťažnými kategóriami už tradične budú 2vs2, 1vs1 Undisputed, 1vs1 Bgirl, 2vs2 Kids, Cypher Kings-Crew Edition a Rep Your Country.

Facebook event

OEU Stránka

STREETDANCE BATTLE

Po skončení Street Dance časti tanečného kempu Catch the Flava si na svoje prídu títo tanečníci priamo na festivale The Legits Blast. Tento rok pridávame novú kategóriu a to – 1vs1 House. Rovnako si môžu zasúťažiť aj popperi a freestyle hip-hopoví tanečníci. Okrem legendárnych porotcov rozžeraví parket aj absolútna špička svetových DJs. Víťazi kategórií 1vs1 Poppin´, 1vs1 Hip Hop Freestyle a  1vs1 House si rozdelia finančnú odmenu a ceny spolu v hodnote €1500 .

Facebook event

Streetdance StráNKA

CATCH THE FLAVA KEMPY

Tento rok bude kemp Catch the Flava opäť rozdelený na dve časti. Breaková časť sa uskutoční od 20.-25. júla a druhá časť – Street Styles prebehne od 21.-26. júla. Očakávaj najbláznivejší line up, vrátane skúsených legiend a skutočných priekopníkov svojho remesla. Osem lektorov bboyingu a osem lektorov street danceových techník ti zdelí svoje zručnosti a nadopujú ťa novou dávkou motivácie a inšpirácie. Catch the Flava if you can…

Breaking kemp FB event

Streetstyles kemp FB event

CTF WEB

KONCERTNÝ Lineup 2019

PHAROAHE MONCH /US

Troy Donald Jamerson (narodený 31. októbra 1972), známejší vďaka svojmu pódiovému pseudonymu Pharoahe Monch, je americký reper z Queensu v New Yorku. Je známy vďaka komplexným textom, zložitému podaniu a schéme interného a multisylabického rýmu. Ako člen newyorského dua Organized Konfusion Pharoahe Monch si vybudoval po boku svojho partnera Prince Poetry reputáciu ako jeden z undergroundových hip-hopových znamenitých textárov tvoriacich zložitý rep.

Čítaj viac
Po nahrávaní troch spoločných albumov (1991-1997) sa dvojica priateľsky rozišla a Monch pokračoval v agresívnejšej sólo tvorbe pod hlavičkou nezávislej značky Rawkus. Ako hosť sa objavil na nahrávkach iných umelcov, ktorými prispel k Rawkus kompilácii Soundblooming, Vol.2, ktorá prekonala očakávania jeho sólového debutu. Singel/video ,,Simon says“ bol vydaný v lete 1999 a stal sa hitom medzi repovým a klubovým publikom a na stejdži zažil prekvapivý debut – krátko pred top 40 – a to pár mesiacov neskôr kvôli interným záležitostiam.

Zdroj: allmusic.com, wikipedia
https://youtu.be/bYrmop7g2cU

Pharoahe Monch – Simon says

Pharoahe Monch – Welcome to the Terrordome

Masta Ace /US

Masta Ace-ovi sa vždy darilo zostať na aktuálnej vlne a zároveň úplným klasikom. Ako jeden z interprétov s najväčšou predstavivosťou a mnohými nápadmi na texty, ktorý sa vynoril z biednych ulíc amerického Brooklynu, sú jeho albumy ako krátke filmy. V skutočnosti sa narodil, znovuzrodil a opäť sa narodil.

Čítaj viac

Prvýkrát sa na scéne predstavil v roku 1988 spolu s interprétmi ako Big Daddy Kane, Kool G. Rap a Craig-om G a tým sa podieľal na najdôležitejšej hiphopovej spolupráci, piesni „The Symphony“. Jeho prvý plnohodnotný album „Take A Look Around“, ktorý vytvoril s producentom Marley Marl v roku 1990 z mladého začínajúceho MC spravil sofistikovaný hlas geta. Album Slaughtahouse z roku 1993 dômyselne prepojil Hip Hop a Ace so svojou novou crew prevzali kontrolu nad celým gangsta rap žánrom. V roku 1995 zjednotila jeho platňa Sittin´ On The Chrome celú americkú automobilovú kultúru ako oslava „rims, rides and rap music“ fenoménu. Po následnej 6 ročnej prestávke, v roku 2001 Masta Ace opäť prekvapil epickým albumom Disposable Arts. Tento klasicky orientovaný album s kompletným dejom, hlavnými postavami a zápletkou pripomínal celovečerný film. Album „A Long Hot Summer“ z roku 2004 naň nadväzoval a dotváral dej odohrávajúc sa pred dejom albumu Disposable Arts. Hoci jedinou opakujúcou sa postavou bol samotný Ace, deje oboch albumov sa prelínali a mali dômyselne premyslenú štruktúru. V roku 2004 Masta Ace oznámil, že „A Long Hot Summer“ bude jeho piatym, a zároveň posledným sólo albumom. Zdalo sa, že plánoval unikátny a dosiaľ nebadaný spôsob ako pokračovať a byť prínosom pre Hip Hop.

V tohtoročnom albume „A Breukelen Story“ vzdali obaja interpréti poctu štvrti, v ktorej vyrástol Ace a Marco ju aktuálne považuje za svoj domov. Platňa, ktorá vzišla zo spolupráce starostlivo vybraných hostí hovorí o kultúrnom a ekonomickom vývoji 7-1-8.

https://youtu.be/XIJ06e9GnMY

Marco Polo feat. Masta Ace – Nostalgia

R.A. the Rugged Man – The Dangerous Three ft. Brother Ali, Masta Ace

Fusik /US

Zoskupenie Fusik pochádza z Floridy a vo svojej tvorbe prezentuje vysokoenergetický Funk, Soul, Latin a psychadelický Rock. Ich tvorba je ovplyvnena velikánmi ako James Brown, Herbie Hancock, Led Zepellin, či Santana & Talking heads.

Čítaj viac

Fusik vznikol v roku 2005 počas jednej house party a odvtedy spolu koncertujú po celom svete, hlavne v USA, Europe a Mexiku.

Antonio “Sanchez” Rivera (Guitar, Vocals)
Charles Gardner (Keys, Vocals)
Daniel “Felix” Garcia (Drums)
Daniel “Quinto” Naval (Percussion, Vocals)
Jason Spencer (Bass, Vocals)
Robert Smiley (Sax, Flute, Vocals)

https://youtu.be/w62QwgseDKg

FUSIK – Rudy

Fusik – WHAM

Luxe /FR

LuXe, tiež známy ako Nasty Yass začal tancovať v roku 2000. Pod vedením legendárnych parížskych bboys začal cestovať a vytvárať si meno v cypheroch a battloch po celom svete, kde si vybudoval rešpekt medzi tanečníkmi a OGs. Na svojom konte má veľa oficiálnych battlov proti legendám ako Kmel King Uprock, Alien Ness, Flo Master, Floor Phantom, Junior, ktorými dokázal svoj rešpekt ku kultúre. LuXe tiež zažiaril na vysokokonkurenčnej newyorskej scéne , kde uspel v pouličných cyproch, parkových jamoch a taktiež v súťažiach a filmoch (Sample This z roku 2013).

Čítaj viac

V roku 2015 sa luXe presťahoval do Paríža a vypracoval sa na lokálnu rapovú hviezdu práve dvoma projektmi, ktoré dosiahli viac ako 2 milióny stiahnutí. Vystúpil s nimi na štadiónoch a v arénach naprieč celým Francúzskom, počas ktorých odprezentoval svoje rapové a bboyingové skills spolu s dokonalým zmyslom pre choreografiu pred davmi vyše 80 000 ľudí. Pod luXovým vedením sa uskutočnili tanečné workshopy v Amerike, ako porotca sa zúčastnil battlov v regióne East Coast (Cleveland, Connecticut, New York) a nedávno vydal svoj tretí projekt pod názvom ffleXingtorm, ktorým sa vrátil ku tvorbe šou. Ďalšie jeho projekty môžeme očakávať už v roku 2019. Svoju inšpiráciu luXe čerpá z ulíc, vytvoril napríklad svoju značku oblečenia nazvanú ftluXe collection a naďalej tvorí beaty na vysokej úrovni..

https://youtu.be/KGGmgEknP28

Luxe feat. MOBB DEEP – Mac 10

Luxe – Ghetto Superstar

BLABBERMOUF /NL

Ako môže byť jasné z jeho mena, BlabberMouf sa venuje energickému rapovému štýlu, rýmovaného do boombapového beatu skorších 90.- tych rokov. Vyrastajúc v baníckom meste, odkiaľ tento typ Hip Hopu nikdy nevymizol, obohacuje svet svojou hudbou.

Čítaj viac

Po vydaní „Greatest Shits“ s jeho domáckou crew Het VerZet v roku 2012, BlabberMouf na konci rovnakého roka vydáva album „From The Top Of The Stack“. Na albume spolupracoval spolu s jeho kamarátom, producentom DJ Proppo´88 , s ktorým taktiež, rovnako ako s inými, vytvoril novú crew Da Shogunz. CD prišlo do ulíc zabalené v drevenom obale s laserom vyrezávanou umeleckou prácou a nastolilo špecifický Hip Hop štýl MC-ho s producentom. Štýl, vďaka ktorému sa stali obaja členovia známymi – organický, čistý a pôvodný Hip Hop v jeho najsurovejšom formáte. Pokračujúc v tejto ceste, „From The Top Of The Stack“ o dva roky neskôr vyšiel aj ako vinyl.

Počas pokračovania v koncertnom turné, BlabberMouf začal pracovať na „The BlabberMouf L“, ktorá vyšla v roku 2015. Hoci Propo´88 zodpovedal len za pár beatov na tomto albume, priblížil sa inej práci – podobnej ako bol ,,From Top Of The Stack“. Vďaka nahrávaniu, mixovaniu, zabezpečovaniu a produkovaniu albumu Propo´88 vložil do albumu cit a svoju dušu. BlabberMoufova rýchlosť a tempo v rape, ktorý hraničí so schopnosťami bežného človeka, sú ako vždy na tomto albume dominantné.

Výsledok albumu zahŕňa aj dvojročné turné okolo celého sveta. Nielen Západná a Východná Európa, ale aj Južná Amerika totiž naskočila na vlak , čo sa týka show v Kolumbii, Ekvádore a Čile. V roku 2017 vydal zatial posledný album Da Flowin‘ Dutchman.

Propo’88 & BlabberMouf – FlabberGasted

BlabberMouf – Listen up feat. Christmaz (Prod.Truffel)

TULYM POSSE /UA

MGBILITY /SK