THE LEGITS BLAST SUMMER FESTIVAL

Každoročné stretnutie hip hop nadšencov z celého sveta.
4 Hip Hop elementy, Bboy & Bgirl battle, street-dance battle, náučné workshopy, inšpirujúce rozhovory, tučné párty, nezabudnuteľné koncerty a oveľa viac…
Pridaj sa k homies zo 75 krajín sveta a zažime BLAST spolu!

20 – 26 Júl|Krakov
24 – 28 Júl|Banská Bystrica

2019 Lineup

PHAROAHE MONCH /US

Troy Donald Jamerson (narodený 31. októbra 1972), známejší vďaka svojmu pódiovému pseudonymu Pharoahe Monch, je americký reper z Queensu v New Yorku. Je známy vďaka komplexným textom, zložitému podaniu a schéme interného a multisylabického rýmu. Ako člen newyorského dua Organized Konfusion Pharoahe Monch si vybudoval po boku svojho partnera Prince Poetry reputáciu ako jeden z undergroundových hip-hopových znamenitých textárov tvoriacich zložitý rep.

Read more
Po nahrávaní troch spoločných albumov (1991-1997) sa dvojica priateľsky rozišla a Monch pokračoval v agresívnejšej sólo tvorbe pod hlavičkou nezávislej značky Rawkus. Ako hosť sa objavil na nahrávkach iných umelcov, ktorými prispel k Rawkus kompilácii Soundblooming, Vol.2, ktorá prekonala očakávania jeho sólového debutu. Singel/video ,,Simon says“ bol vydaný v lete 1999 a stal sa hitom medzi repovým a klubovým publikom a na stejdži zažil prekvapivý debut – krátko pred top 40 – a to pár mesiacov neskôr kvôli interným záležitostiam.

Zdroj: allmusic.com, wikipedia

Pharoahe Monch – Simon says

Pharoahe Monch – Welcome to the Terrordome

Masta Ace /US

Masta Ace has always managed to remain current and totally classic in the exact same breath. As one of the most imaginative, narrative and prolific lyricists ever to emerge from the mean streets of Brooklyn USA, his albums are like mini-movies. As a matter of fact, the man has been born, and re born, and born yet again.

Read more

In his 1988 lyrical debut, he took a stand along side Big Daddy Kane, Kool G. Rap and Craig G on hip hop’s most important posse cut, ‘The Symphony’ . His first full length album, the Marley Marl produced Take A Look Around (1990), established the rookie emcee as a sophisticated voice from the ghetto. Slaughtahouse (1993) was an ingenious conversation with hip hop, as Ace and his incorporated crew took on the entire gangsta rap genre. In 1995, his Sittin‘ On Chrome LP unified American car culture as a celebration of rims and rides and rap music. Then after a 6 year hiatus, Ace caught the world off guard with the epic Disposable Arts (2001). This classic theme album, complete with plot, main characters and score, played like a feature film on wax. A Long Hot Summer, (2004), was the prequel to Disposable Arts. These two “flicks”, were connected, and although Ace was the only actual recurring character, the story-lines blended together in a well thought out arrangement. In 2004 he announced that “…Summer” would be his fifth and final solo album. It seems that he was planning a unique and different way to continue making contributions to Hip Hop.

On this year’s A Breukelen Story, both artists paying homage to the borough that raised Ace and the one that Marco now calls home. The collaborative LP addresses the cultural and economic dynamics in the 7-1-8, with carefully chosen guests.

https://youtu.be/XIJ06e9GnMY

Marco Polo feat. Masta Ace – Nostalgia

R.A. the Rugged Man – The Dangerous Three ft. Brother Ali, Masta Ace

BLABBERMOUF /NL

Ako môže byť jasné z jeho mena, BlabberMouf sa venuje energickému rapovému štýlu, rýmovaného do boombapového beatu skorších 90.- tych rokov. Vyrastajúc v baníckom meste, odkiaľ tento typ Hip Hopu nikdy nevymizol, obohacuje svet svojou hudbou.

Read more

Po vydaní „Greatest Shits“ s jeho domáckou crew Het VerZet v roku 2012, BlabberMouf na konci rovnakého roka vydáva album „From The Top Of The Stack“. Na albume spolupracoval spolu s jeho kamarátom, producentom DJ Proppo´88 , s ktorým taktiež, rovnako ako s inými, vytvoril novú crew Da Shogunz. CD prišlo do ulíc zabalené v drevenom obale s laserom vyrezávanou umeleckou prácou a nastolilo špecifický Hip Hop štýl MC-ho s producentom. Štýl, vďaka ktorému sa stali obaja členovia známymi – organický, čistý a pôvodný Hip Hop v jeho najsurovejšom formáte. Pokračujúc v tejto ceste, „From The Top Of The Stack“ o dva roky neskôr vyšiel aj ako vinyl.

Počas pokračovania v koncertnom turné, BlabberMouf začal pracovať na „The BlabberMouf L“, ktorá vyšla v roku 2015. Hoci Propo´88 zodpovedal len za pár beatov na tomto albume, priblížil sa inej práci – podobnej ako bol ,,From Top Of The Stack“. Vďaka nahrávaniu, mixovaniu, zabezpečovaniu a produkovaniu albumu Propo´88 vložil do albumu cit a svoju dušu. BlabberMoufova rýchlosť a tempo v rape, ktorý hraničí so schopnosťami bežného človeka, sú ako vždy na tomto albume dominantné.

Výsledok albumu zahŕňa aj dvojročné turné okolo celého sveta. Nielen Západná a Východná Európa, ale aj Južná Amerika totiž naskočila na vlak , čo sa týka show v Kolumbii, Ekvádore a Čile. V roku 2017 vydal zatial posledný album Da Flowin‘ Dutchman.

Propo’88 & BlabberMouf – FlabberGasted

BlabberMouf – Listen up feat. Christmaz (Prod.Truffel)

Ďalšie meno 15.apríla 2019

Ďalšie meno 15.apríla 2019