Ako to už býva zvykom, aj siedmy ročník banskobystrického hip hopového festivalu The Legits Blast 2016 vyvrcholí víkendovými projektami, ktoré sa odohrajú prevažne v priestoroch Europa Shopping Centre.


Festival začal päťdňovým kempom Catch the Flava už v nedeľu 24.7. na Šachtičkách, odkiaľ sa už vo štvrtok podvečer presunú všetci tanečníci na Námestie SNP a oslávia spolu s legendárnym zoskupením Hasta La Muerte ich 8. narodeniny.

Pozrite si video z prvého dňa Catch the Flava kempu.


V piatok 29.7. a v sobotu 30.7. sa uskutoční tradičná tanečná bboy súťaž Outbreak Europe. Na víťazov jednotlivých kategórii čakajú lákavé ceny v podobe platených výletov do Los Angeles, či na prestížne finále súťaže Undisputed, ktoré sa bude konať v januári budúceho roka v Prahe.


Sobotný program festivalu bude obohatený aj o nový projekt s názvom Youth is the Future, ktorého cieľom je podporiť a sceliť deti a ich rodičov z krajín Vyšehradskej štvorky. Medzi účinkujúcimi sa objaví aj Laci Strike, ktorý bude viesť Street Dance workshop. Projekt je zdarma pre všetkých návštevníkov.


Večer sa návštevníci festivalu môžu tešiť okrem finálových battlov aj na koncert prestížnych slovenských aj zahraničných interpretov. Na Open Air stagei sa predstavia Boy Wonder, Strapo, Moja Reč a Majk Spirit. Headlinerom koncertu budú legendy hip hopovej scény – The Beatnuts.

Festivalovú bránu pre návštevníkov koncertu otvoríme už o 18:00.

Pozrite si videopozvanky na The Legits Blast Concert.

Súčasťou nedeľňajšieho programu festivalu je battle Rep Your Country, kde sa medzi sebou o prestížny titul víťazov pobijú súťažné tímy z približne 30 krajín celého sveta.

Kompletný zoznam projektov, na ktoré sa môžete tešiť na festivale The Legits Blast 2016 nájdete na našom webe: https://thelegitsblast.com/sk/

Facebook stránka: https://www.facebook.com/thelegitsblast/

Tešíme sa na vás v Banskej Bystrici.