28. JÚL | Banská Bystrica

Europa SC, Na Troskách 25 | VSTUP ZADARMO

Dní

:

hodín

:

minút

:

Sekúnd

Youth is the Future je kultúrny projekt zameraný na mládež do 18 rokov. Jeho hlavným cieľom je vzdelávať a podporovať v raste mladých tanečníkov a vďaka tancu stmeľovať medzinárodné vzťahy detí a mládeže z krajín V4 a celého sveta.

Program pozostáva z niekoľkých náučných workshopov, diskusií a vystúpení venovaných všetkým 4 elementom hip-hopu. Každá z častí projektu bude vedená profesionálnymi umelcami zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.

VSTUP NA PODUJATIE JE PRE VŠETKÝCH ZDARMA.

Projekt Youth Is The Future z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Projekt podporil Vyšehradský fond.

PROGRAM

Pestrý program zaručuje zábavu po celý deň pre všetkých zúčastnených, deti, mládež aj rodičov. Jednotlivými workshopmi ťa budú sprevádzať medzinárodní, ale i domáci umelci. Príď sa niečo naučiť o hip hop kultúre a uži si deň plný tanca a hudby.

VISEGRAD STAGE (Europa Shopping Center Átrium)
Address: Na Troskách 25, 97401, Banská Bystrica

VSTUP ZADARMO PRE VŠETKÝCH

09:00 – 10:00 Bboy Ren Tanečný Workshop
10:00 – 11:00 Michal Zvara Tanečný Workshop
11:00 – 12:00 Laci Strike Tanečný Workshop
12:00 – 12:30 Diskusia
12:40 – 12:55 Folcolor Show
12:55 – 13:00 B-Original Show
13:00 – 14:30 1 vs 1 Hip Hop Freestyle Battle do 18 rokov
14:30 – 15:30 DJ Plash
15:30 – 17:00 Ewil Graffiti Workshop

Tanečné WORKSHOPy

DJ WORKSHOP

GRAFFITI WORKSHOP

MC WORKSHOP

DISKUSIE

VYSTÚPENIA

LINEUP

Jednotlivými workshopmi ťa budú sprevádzať medzinárodní, ale i domáci umelci.

LACI STRIKE

us Handlová, SK

Jedno z najvýznamnejších mien slovenskej tanečnej scény, zakladateľ legendárnej Street Dance Academy s viac ako 15 ročnou tradíciou, choreograf a tanečník Laci Strike. Koordinoval nespočetné množstvo TV shows, na konte má 3 platinové DVD, absolvoval tanečné SDA tours a vydal 3 tanečne videoklipy. Laci je lektorom na slovenskej a medzinárodnej tanečnej scéne a svoje brutálne skillz bude posúvať ďalej aj na tohtoročnom Youth is The Future všetkým mladým talentom. Nezmeškaj možnosť učiť sa od najlepších!

MICHAL ZVARA

cz Praha, CZ
us Banská Bystrica, SK

So svojím bratom Matejom sú asi najznámejší tancujúci bratia česko-slovenskej tanečnej scény. S tancom začali v roku 1997 v Banskej Bystrici a stavali tak základy street dance sceny nielen v tomto meste. Neskôr sa presunuli do Prahy, kde pôsobili v BDS Academy. Dnes maju tanečnú školu B-ORIGINAl rovno na troch miestach v Ceskej republike. Matej ma za sebou stáž v Los Angeles či new yorskom Brodway a Michal je jeden z prvých lektorov v tanečnom štýle Krump.

PLASH

pl Krakow, PL

Prvé meno zo zahraničnej hip hopovej scény reprezentujúci Polsko. Producent, DJ a bboy zároven – DJ Plash. Hral a bol súčasťou na mnohých domácich či zahraničných battloch ako napríklad: freestyle session, Circle Prinz alebo Redbull BC One. Zdielal stage s menami ako DeLaSoul, Dilated People alebo Mos Def. 24/7 reprezentuje HIP HOP.

SMIRNOFF

ru Saint Petersburg, Russia

Sergey Smirnov známy ako DJ Smirnoff je bboy a DJ narodený v ruskom St Petersburgu. Producent „Mama Sugar“ (Pro Waacking dancer) a tiež súčasť 3S Dj’s crew: Dj Mista Sweet, Dj Scream, Dj Smirnoff.

OTEC MIREC

us Bratislava, SK

Tanečník, moderátor a osobnosť slovenského tanca, ktorý sa aktuálne venuje tanečnému štýlu House dance v kombináci s Chicago Footwork, UK Jazz dance a Step-om. Spolupracuje s americkým tanečníkom Kingom Charlesom a zúčastňuje sa battlov po celej Európe. Okrem iných zaujímavých skúseností ma za sebou aj kurz stepu na evente Tap On Barcelona (2017). .

REN

hu Pécs, HU

Začal s tancom v roku 2001 v meste Pécs. BBoy Ren buduje maďarskú breakovú komunitu viac ako 10 rokov či už ako bboy, moderátor, učiteľ, porotca ale tiež grafický dizajnér. Reprezentuje Fresh Roots Clan a B.LMNT Crew. Bboy Ren preferuje toprock a footwork ale ako o sebe sám tvrdí „ak musím, ak musím, občas dám aj flares“. Vyhral prvé miesto na Break the floor a Bboy King v toprocku (2015) a druhé miesto na Yalta Summer Jam v roku 2016 taktiež v toprocku.

EWIL ONE

sk Banská Bystrica, SK

Slovenská graffiti crew Point 3 zo Slovenska patrí k najpopulárnejším umelcom v krajine. Jedným z najaktívnejším členov, je writter s dlhoročnou históriou, ktorý vystupuje pod pseudonymom Ewil One. Jeho projekty dokazujú, že graffiti a street art nie sú iba vandalizmus, ale dokážu osloviť až natoľko, že prerazia až do umeleckých galérii. Dôkazom toho je aj jedna z jeho exhibicii Grafformative.

Tešíme sa na teba 28. júla v Banskej Bystrici

Vstup na podujatie Youth is the Future je pre všetkých zdarma.