Už čoskoro sa môžete opäť tešiť na najmedzinárodnejší festival na Slovensku a to priamo v srdci Slovenska – v Banskej Bystrici. Siedmy ročník The Legits Blast 2016 sa bude konať 24. – 31. júla prevažne v banskobystrickom Europa Shopping Centre a prinesie so sebou tanečné battle, workshopy a taktiež aj návštevníkov až zo 70 krajín sveta. Určite sa môžete tešiť aj na nadupaný slovenský a zahraničný line up. Z domácej scény sa nám predstavia mená ako Majk Spirit, Strapo & DJ Spinhandz, Moja Reč, Boy Wonder, Krok Spet a Špeker & Boco. Zlatým klincom celého programu bude zahraničná formácia z newyorského Queensu – The Beatnuts a Američan SOL. Celým koncertným programom Vás bude sprevádzať hypeman Osťo.

The Beatnuts

Legendárnu hip hopovú dvojicu The Beatnuts, ktorá je už v hre od 80. rokov, tvorí Jerry Tineo (JuJu) a Lester Fernandez (Psycho Les). Ich hudba je charakterizovaná samplovanými beatmi, prevažne jazzovými rytmami, funkom a v neskoršej tvorbe aj latinom. Legendárne duo sa radí k predstaviteľom zlatej hip hopovej éry 90. rokov a ich „požičané“ beaty môžete počuť aj v hite Jennifer Lopez „Jenny from the Block“. Americká formácia má na konte šesť albumov a spolupráce s mnohými slávnymi rapermi ako Common, Chi Ali, Pete Nice, Fat Joe, Mos Def či Monie Love.

 

SOL

Zahraničný line up dopĺňa SOL tiež známy ako Solzilla, americký raper zo Seattlu. Popýšiť sa môže spoluprácou s menami ako Macklemore, Blue Scholars, Grynch či The Physics a na hiphopovej scéne sa pohybuje od 2008 roku. Na konte má 3 albumy z toho najnovší vyšiel v marci tohto roku.

Tešíme sa na Vás v Banskej Bystrici!
Kúpiť lístok